W pierwszym meczu 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało ósmy zespół ubiegłego sezonu – KS CKS SMS Szczecin 33:22. Zawodnicy szczególnie dobrze grali w II połowie.

Zawodnicy na początek turnieju w Płocku mierzyli się z ekipą ze Szczecina, która w swoim ćwierćfinale pokonała wszystkie trzy drużyny. Na początku rywale minimalnie prowadzili. Remis utrzymywał się jeszcze w 16. minucie spotkania. Na szczęście później zaczęliśmy dominować na boisku.

Pod koniec I połowy skuteczni byli Krzysztof Komarzewski i Mateusz Kierat. Po rzucie tego drugiego, w 30 minucie było już 15:12 dla czerwono-biało-niebieskich. W drugiej połowie szczecinianie trzymali wynik do 38. minuty, gdy przegrywali 17:20. Później było już tylko lepiej.

Sygnał do ataków dał Komarzewski, a po pięciu bramkach z rzędu i rzucie Macieja Ćwika, w 52. minucie wyszliśmy na prowadzenie 29:19. Ostatecznie zwyciężyliśmy 33:23 i w kolejnych dwóch spotkaniach nasi juniorzy młodsi zagrają ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi nasze eksportowe drużyny z Płocka i z Kielc.

KS CKS SMS Szczecin – SPR Wybrzeże II Gdańsk 23:33 (12:15)

KS CKS SMS: Lasko 6, Fedeńczak 5, Flisiński 4, Baliński 4, Telenga 2, Szymczak 1, Przewoźnik 1 oraz Jońca, Ptasznik, Borten, O.Kłodziński, K.Kłodziński.
Kary: 2 min. (Baliński 2 min.).
Karne: 0/0.

SPR Wybrzeże II: Żurawski, Polachowski – Komarzewski 9, Kwiatkowski 5, Kierat 5, Didyk 4, Gądek 3, Ćwik 3, Spierewka 2, Wilkowski 1, Gauden 1 oraz Cygert, Frańczak, Kopeć, Orłowski, Hajnos.
Kary: 2 min. (Spierewka 2 min.).