Zapewniamy:

 • miejsce w internacie
 • codzienne treningi
 • rozgrywki w lidze juniorów młodszych i starszych
 • sprzęt sportowy meczowy

Koszty ponoszone przez rodziców/opiekunów:

 • internat
 • wyżywienie
 • bilet miesięczny na komunikację miejską
 • składka członkowska

 

Łączny koszt pobytu dziecka w Gdańsku ok 500 zł miesięcznie.

 

Gdzie trenujemy i gramy...?

9 podloga sportowa w hali awfis w gdansku

 
Hala widowiskowo - sportowa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
 
To największy obiekt Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Hala położona jest w centrum trójmiejskiej aglomeracji, w pobliżu plaż i lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Odbywają się w niej najważniejsze wydarzenia sportowe, gospodarcze i rozrywkowe. Kilka razy do roku spotykają się liderzy międzynarodowego środowiska biznesu.
 

slide1

 
Pływalnia
 

Pływalnia znajduje się w budynku szkoły i wyposażona jest w 5 torów pływackich o długości 25 metrów, dodatkowym wyposażeniem jest sauna sucha.

 

kompleksstadionow

 

Obiekty sportowe AWFiS
 
Kompleks obiektów Akademi Wychowania Fizycznego i Sportu stanowi również bazę treningową dla naszych uczniów. (stadiony lekkoatletyczne, bierze kryte, stadiony piłkarskie, stadion rugby, boiska do piłki ręcznej wewnętrze oraz zewnętrzne)

 

 

 

 

 

 

Gdzie się uczymy...?

 2016 08 09
Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego w Gdańsku

 

Historia szkoły sportowej zaczęła się w roku 1956. Wtedy to w Szkole Podstawowej Nr 36 przy ul. Cystersów wydzielono część klas jako szkołę ćwiczeń dla Technikum Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W roku 1959 przeniesiono ją na ul. Wiejską do budynku dzisiejszego AWF i S. Regularnie wzrastająca liczba uczniów zachęciła dyrekcję placówki do podjęcia starań o zbudowanie nowego gmachu. Rok 1978 dzieci powitały w murach  nowego obiektu  przy ul. Czyżewskiego 30 A. Sprzyjające warunki pozwoliły na powołanie, na bazie Szkoły Podstawowej Nr 75 i oddziałów sportowych Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Gdańsku, z dniem 1 września 1981 roku Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących.  Po trzech latach, na mocy decyzji prawnych, stworzono autonomiczne XI LO. Od września 2010 roku zapisujemy kolejną kartę w dziejach szkoły. Zmieniliśmy adres i wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 1 tworzymy Zespół Szkół Sportowych  i Ogólnokształcących.

Gdzie mieszkamy...?
images
 
Internat Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku
 
Internat znajduje się w budynku naszej szkoły, posiada bezpośrednie połączenie ze szkołą. Został oddany do użytku we wrześniu 2016 roku. Mieszkańcy mają do dyspozycji 3 - osobowe w pełni umeblowane pokoje z łazienką oraz prysznicem. Kadrę wychowawców stanowią pedagodzy i psycholodzy z naszej szkoły.
 
 
 921eb7d6aa3c8a243b4cdcefc633d1a1
Internat Zespołu Szkół Zawodowych Nr 9 w Gdańsku
 
Znajduje się przy ulicy Dąbrowszczaków. Dojazd z przystanków SKM Przymorze i Oliwa autobusami linii 139 i 199 lub stacji PKP Wrzeszcz i Oliwa autobusem linii 199.
Internat dysponuje miejscami w pokojach dwu- lub trzyosobowych wraz z zapleczem gastronomicznym (kuchnia i stołówka). Mieszkańcy mają do dyspozycji 3 sale telewizyjne, świetlice, sale cichej nauki, pracownię informatyczną i gabinet odnowy biologicznej, ponadto korzystają z sali gimnastycznej, basenu i siłowni szkolnej.
Aktualnie w internacie zamieszkuje młodzież z kilkunastu szkół z terenu Trójmiasta. Dużą grupę stanowią uczniowie szkół sportowych, m.in.uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej, Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących im. Janusza Kusocińskiego, XXI Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym, a także młodzież gimnazjalna z klas sportowych. Są także uczniowie z innych szkół ogólnokształcących, szkół zawodowych i gimnazjów. W naszym internacie mieszkali sportowcy którzy dzisiaj są członkami kadry narodowej - lekkoatleci, piłkarze ręczni, hokeiści, pływacy, tenisiści stołowi i piłkarki ręczne. Ogółem w naszym internacie mieszkało około 300 reprezentantów Polski.
W internacie, mimo jego sportowego charakteru, mieszkają także uczniowie nie będący sportowcami. Większość z nich ulega jednak atmosferze i aktywnie uczestniczy w organizowanych zajęciach sportowych - dwa razy w tygodniu korzystają z basenu szkolnego, z sali gimnastycznej, siłowni i boiska sportowego. W trakcie roku szkolnego organizujemy mistrzostwa internatu w piłce koszykowej, w siatkówce, piłce nożnej, tenisie stołowym i szachach.
Prowadzimy także zajęcia o charakterze rekreacyjnym (aerobik), kulturalnym - wieczory poezji i piosenki, dyskoteki i kabarety, turystyczno-krajoznawczym - spacery po Trójmieście, czy wreszcie projekcje video. Tradycją stała się również coroczna wigilia dla wszystkich mieszkańców internatu.


Internat zapewnia odpowiednie warunki do nauki i spędzania wolnego czasu:

 • Pomieszczenie do nauki zwane "pokojami cichej nauki"
 • Świetlicę wyposażoną w stół do bilarda, do tenisa i rzutki
 • Sprzęt audiowizualny (trzy sale telewizyjne, sprzęt nagłaśniający)
 • Sale komputerowe
 • Sale imprez - miejsce służące do organizowania dyskotek, spotkań,  prób i występów artystycznych


Młodzież może również korzystać z zajęć rekreacyjno-sportowych na basenie, siłowni i sali gimnastycznej w budynku szkoły.
Chętni bardzo często mogą skorzystać z bezpłatnych korepetycji i zajęć wyrównawczych organizowanych przez wychowawców w różnych dziedzinach np.: matematyka, historia, język polski, rosyjski i angielski.